Krzew Spiraea Japonica. Learn about spiraea japonica 'goldmound' (goldmound spirea)! Tawuła japońska anthony waterer spiraea japonica anthony waterer intensywnie kwitnący krzew, który z początkiem lata cały obsypuje się ciemnoróżowymi kwiatami, skupionymi w płaskie baldachogrona.

Spiraea japonica L.f. Plants of the World Online Kew
Spiraea japonica L.f. Plants of the World Online Kew from www.plantsoftheworldonline.org

Będzie stanowił ładne kolorystyczne urozmaicenie wśród przeważnie zielonych topiarów. Ten zazwyczaj niewielki krzew, może nie wszystkim przypadnie do gustu, ale nie zmienia to faktu, że jest powszechnie uprawiany. Kwitnie bardzo obficie w czerwcu i lipcu.

Niewymagający Krzew Na Wszystkie Ogrodowe Uprawne Gleby, Najlepiej Rośnie W Pełnym Słońcu.

20 cm rocznie) i osiąga do ok 1,5 m wysokości. Spiraea japonica ‘goldflame’ znajduje zastosowanie jako roślina obwódkowa służąca do okalania rabat, sadzenia przy drogach, chodnikach, ciągach komunikacyjnych oraz jako roślina okrywowa (sadzona w liczbie 4 sztuk na m 2 ). In late spring to midsummer, domed sprays of white to pink flowers grace the tips of the branches and contrast well with the foliage.

Liście Jasne Do Ciemnozielonych, Lancetowate, Ostro Zakończone, Drobno Piłkowane.

Liście ma eliptyczne, ostro zakończone, na brzegach piłkowane, żywozielone, jesienią przebarwiające się na żółtopomarańczowo. Tawuła albiflora to liściasty, niski, odporny krzew o zwartym i płaskokulistym pokroju. Zwarty krzew o półkolistym kształcie, dorastający do 0,6 m wys.

Niski Krzew Wysokości Do 50 Cm, O Bardzo Gęstym Pokroju.

Dorasta do 0,6 m wysokości. Tawuła japońska albiflora spiraea japonica zamów sadzonki w atrakcyjnej cenie z darmową dostawą. Tawułę japońską można sadzić pojedynczo na rabatach, skalniakach i wrzosowiskach, ale znacznie.

Polecany Do Nasadzeń W Małych Ogródkach, Jako Mały Żywopłot, Roślina Okrywowa.

Niewielki krzew o zwartym, płaskokulistym pokroju. Krzew o wzniesionych, bruzdowanych, nagich pędach. Roślina polecana do ogrodów przydomowych, miejskich czy osiedlowych.

Lubi Stanowiska Słoneczne Lub Półcieniste.

Ten zazwyczaj niewielki krzew, może nie wszystkim przypadnie do gustu, ale nie zmienia to faktu, że jest powszechnie uprawiany. The plant is drought tolerant and has an upright, low and broadly mounded form creating a dense thicket of thin wiry stems. Późną wiosną i latem w naszych ogrodach, a także zielonych miejskich zakątkach, można bardzo często natrafić na tytułową tawułę japońską (spiraea japonica).

By

Leave a Reply